ERZURUM TİCARET BORSASI 8.YÖREX FUARINDA…

ERZURUM TİCARET BORSASI 8.YÖREX FUARINDA…

Highslide JS

~~- ERZURUM TİCARET BORSASI 8.YÖREX FUARINDA…
- KALKINMA BAKANI LÜTFÜ ELVAN İLE TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU ERZURUM TİCARET BORSASI STANTINI ZİYARET ETTİ.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB)’nin desteği ile bu yıl 8.’si düzenlenen, Yöresel Ürünler Fuarı (Yörex), Antalya Expo Center’da açıldı.

70 ilden, 124 oda ve borsa, 15 kalkınma ajansı, 70  kurum ve 400 firmanın katıldığı fuarda, başta coğrafi tescilli ürünleri olmak üzere yüzlerce yöresel ürün tanıtılıyor. 13-17 Eylül 2017  tarihleri arasında açık kalacak olan fuarda Erzurum'u, Erzurum Ticaret Borsası (ETB), ile yöresel ürünler satan firmalar temsil etme fırsatı yakaladı.

Açılış konuşmalarının yapıldığı törenin ardından,Dışişleri Bakanı Mevlüt Cavuşoğlu ,Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan , Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ile bazı milletvekilleri fuar alanındaki stantları gezdiler.

Fuar alanında Erzurum Ticaret Borsası,(ETB), standını da, ziyaret eden, Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan ile TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve diğer protokol üyelerine, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Başkan vekili Kemal Aras,  Meclis Başkanı Mehmet Akgün, ile Yönetim Kurulu üyeleri İbrahim Turan, Naci Ünlü,  ile Zihni Durakoğlu  eşlik ettiler.
Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan  vekili Kemal Aras ile Meclis Başkanı Mehmet Akgün  ise ziyaret sırasında yaptığı açıklamada,  Erzurum'un yöresel ürünler  açısından zengin bir kent olduğunu , bir çok yöresel ürünün ve ETB tarafından da Civil Peynir ,Kadayıf Dolması ve Ğögermiş Peynirin ‘de  coğrafi işaretli olduğuna dikkat çekerek  Bu yıl YÖREX'e  Erzurum’a özgü coğrafi işaretli onlarca ürünün  katıldığını , "YÖREX' de ilgi gören stantlardan birinin de Erzurum Ticaret Borsası  standının olduğunu belirterek, YÖREX' de her yıl zengin kültürümüz ve yöresel ürünlerimizi tanıtıyoruz. Bu yılda yöresel ürünlerimiz  YÖREX'e katılan büyük alıcılarla iş bağlantıları sağlıyor. Amacımız geniş ürün yelpazemizi YÖREX' de geniş kitlelere tanıtmak ve ulaştırmaktır" dedi.


Tarih: 14.9.2017 / Yer :
Hit : 409