ERZURUM TİCARET BORSASI, AKREDİTASYON, LABORATUVAR VE PROJE BİRİMİ PERSONELLERİN’DEN BORSA ÜYELERİNE ZİYARET

Yayınlanma Tarihi: 2019-01-28 13:49:12

Erzurum Ticaret Borsası Akreditasyon, Laboratuvar Birimi personelleri, Borsa üyelerinin istek, şikayet ve öneri taleplerini dinlemek üzere, Proje Koordinatörlüğü Birimi personelleri ise, Borsanın yürütmüş olduğu projeler hakkında bilgi vermek ve UR-GE projesi kapsamında katılımcı olmaları hususunda ziyaretlerine başladılar.   

         Ticaret Borsası personelleri, Kübra Özlem YANLIÇ, Nurseda YILMAZ ve Kübra GÜLER’den oluşan ekip, 21 Ocak 2019 tarihi itibariyle, üyelere ait şirket ve işletmelere ziyarette bulunarak üyelerin sorunlarını dinlediler. Ziyarette üyelere TURKAK tarafından 17025 Akreditasyon Belgesine sahip Erzurum Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı ve Laboratuvar tarafından yapılan Analizler hakkında bilgi verilerek, laboratuvar hizmetlerinden yararlanmaları çağrısında bulunuldu. Ayrıca üyelerin Erzurum Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol laboratuvarın da olmasını istedikleri analizler için de talep alınarak bu analizler için laboratuvar yeterliliğine göre kapsam genişletme çalışmalarının başlatılacağı konusunda taahhüt verildi.

             TOBB Akreditasyon Belgesine ve TS EN ISO 9001 Kalite Belgesine sahip olan Erzurum Ticaret Borsası, üyelerinin her türlü dilek, şikayet ve önerilerine yönelik çalışmalar gerçekleştirerek ve bu doğrultuda üyelerin borsamızla ilgili her türlü fikirlerini ve olmasını istedikleri hizmetleri yerine getirmek için üyelerden görüş aldılar. Öte yandan İŞKUR ve TOBB’nin protokolü kapsamında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İş birliği Protokolü “MEGİP” uygulaması için yapılan çalışmalar hakkında üyelere bilgiler aktarıldı. MEGİP   uygulamanın işleyişi, çalışma alanları hakkında bilgiler verilerek talepte bulunan firmalarında istek ve talepleri alınarak ilgili mercilere aktarımı sağlandı.  

            Proje Koordinatörlüğü Birimi personelleri olan Merve AKSOY ve Kübra GÜLER saha ziyaretlerinde firmalara  “Erzurum Kırmızı Et ve Süt Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan “Erzurum Kırmızı Et ve Süt Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi isimli projede katılımcı olarak yer almaları konusunda, proje tanıtımı için bilgilendirme yaparak katılımcı olmaları yönünde çalışmalar gerçekleştirmişlerdir. Ayrıca Borsamız tarafından yürütülen Erzurum İli Süt Sektörü Soğuk Zincir Kurulumu Projesi hakkında bilgilendirme yaptılar.

Bu konuda saha ziyaretlerini devam ettirmektedirler.

HABER GÖRSELLERİ