Türkiye’nin En İtibarlı İş Dünyası Sivil Toplum Kuruluşu Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu seçildi.

Yayınlanma Tarihi: 2019-05-29 11:31:21

Başkan Oral, “İş dünyasının başarılı ismi Rifat Hisarcıklıoğlu ile bu yolu yürümekten onur duyuyorum.”

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması tamamlandı.

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’na göre Türkiye’nin En itibarlı İş Dünyası Sivil Toplum Kuruluşu Lideri seçilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu tebrik etti. 

Başkan Oral, " Sayın Hisarcıklıoğlu iş dünyası ve ülkeler arası iş hacminin gelişmesi anlamında çok olumlu adımların atılmasına vesile olmuştur. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu üst düzey yöneticilik yapmış, ekonomiyi yakından bilen, çok kıymetli bir başkandır. İş dünyamızın temsiliyeti olarak, karar alma süreçlerini hızlandıracak ve yapısal reformların hayata geçirilmesini sağlayacağına inancım tamdır.

Başkan Hakan Oral, Rifat Hisarcıklıoğlu gibi vizyon sahibi bir liderin ve TOBB gibi ülkemize ekonomik yön veren bir STK’nın bir parçası olmaktan onur duyuyoruz. " şeklinde konuştu.

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Türkiye’nin En itibarlı İş Dünyası Sivil Toplum Kuruluşu Lideri olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun seçilmesinden dolayı memnuniyetini de dile getirdi.

Türkiye örneklemi kabul edilen 26 bölge ve 72 ilde Bilgisayar Destekli Telefon ile Arama Yöntemi kullanılarak (CATI) yapılan araştırmada; holdingler, enerji, beyaz eşya, GSM, inşaat, otomobil, hazır giyim, gıda, ilaç, ulaşım, bankacılık, elektronik eşya, turizm, sigorta, eğitim, makine, mobilya, perakende, alkolsüz içecek ve akaryakıt sektörü dahil olmak üzere ana sektörlerin mercek altına alındığı araştırmada kurum ve markaların kamuoyunda bıraktığı algı ve izler tespit edildi.

Ödül alan kişi, kurum ve markalar ile faaliyette oldukları sektörler şöyle:

 Türkiye’nin En itibarlı Markası Koç Holding, Holding Kategorisinde Koç Holding, Doğal Gaz Dağıtım Sektöründe İGDAŞ, İnşaat Sektöründe Ağaoğlu, Otomotiv Sektöründe Mercedes-Benz, Gıda Ünlü Mamüller, Çikolata ve Şekerleme sektörlerinde Ülker, Alkolsüz İçecek Sektöründe Coca-Cola, İşlenmiş Gıda Sektöründe Sütaş, Sigorta Sektöründe Anadolu Sigorta, Sağlık Sektöründe Acıbadem Hastanesi, Perakende Sektöründe Migros, Restoran Sektöründe Tavuk Dünyası, Akaryakıt Sektöründe Opet, Restoran Sektörü Fastfood kategorisinde Burger King, Mobilya Sektöründe İstikbal, Kozmetik Sektöründe Avon, İlaç Sektöründe Eczacıbaşı, GSM Sektöründe Turkcell, Beyaz Eşya Sektöründe Arçelik, Elektrikli Ev Aletleri Sektöründe Vestel, Teknoloji Perakende Sektöründe Teknosa, Hazır Giyim Sektörü Erkek Giyim Kategorisinde Kiğılı, Hazır Giyim Sektörü Kadım Giyim Kategorisinde H&M, Otomotiv Sektörü Lastik Kategorisinde Lassa, Hava Ulaşımı Sektöründe Türk Hava Yolları, Kara Ulaşımı Sektöründe Kamil Koç, Turizm Sektöründe Tur Operatörü Kategorisinde ETS Tur, Bankacılık Sektöründe Ziraat Bankası, Türkiye’nin İtibarlı Markası Torku, En İtibarlı Kadın İş İnsanı Güler Sabancı, En İtibarlı İş İnsanı Ali Koç, İş Dünyası Sivil Toplum Lideri M. Rıfat Hisarcıklıoğlu olarak belirlendi.